LG QNED evo AI 65QNED93A6A 165,1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1003417183
EAN: 8806096416426
LG QNED evo AI 65QNED93A6A, 165,1 cm (65"), 3840 x 2160 pixel, QNED MiniLED, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Produktfarve Sort
Pakkevægt 27,5 kg
Pakkebredde 1795 mm
Pakkedybde 144 mm
Pakkehøjde 1000 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100-240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 2.2 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 40 W
Bluetooth Ja
Antal USB 2.0-porte 2
Udgange til hovedtelefoner 0
Skærm diagonal 165,1 cm (65")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi QNED MiniLED
HD-type 4K Ultra HD
Processorkerner 4
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 400 x 300 mm
Skærmvisning (OSD) Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 110 kWh
Kabler inkluderet Vekselstrøm
Bredde (med stativ) 1445 mm
Dybde (med stativ) 340 mm
Højde (med stativ) 902 mm
Vægt (med stativ) 19,8 kg
Bredde (uden stativ) 1445 mm
Dybde (uden stativ) 58,5 mm
Højde (uden stativ) 830 mm
Vægt (uden stativ) 18,6 kg
Skærm form Flad
AMD FreeSync Ja
Antal OSD sprog 38
Billedprocessor α8 AI Processor 4K
Understøttede videoformater AV1, HEVC/H.265, VP9
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 4
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 0
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-version 5.3
Skærm diagonal (metrisk) 164 cm
Antal højttalere 4
Bluetooth-profiler A2DP
Subwoofer RMS-effekt 20 W
HDMI-version 2.1
Desktop beslag Ja
Indbygget subwoofer Ja
Energibesparende tilstand Ja
Audio Return Channel (ARC) Ja
Digital akustisk og optisk udgang 1
LED-baggrundsbelysning Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret WebOS
Indgang til pc'en (D-Sub) Ingen
LED-baggrundsbelysning type Mini-LED
Fungerer med Google Assistant Ja
Stativ bredde 38 cm
Spiltilstand Ja
Webbrowser Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 255 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 120 Hz
AMD FreeSync-type FreeSync
Rammeløst design Ja
MultiView Ja
Lyddekodere Dolby Atmos, Dolby Digital
Stativ type Tilsluttet stativ
Smart TV Ja
Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) SimpLink
System for digitalt signalformat DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Fælles grænseflade (CI +) Ja
Tuner type Analog & digital
Introduktionsår 2025
Internet TV Ja
Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) Ja
Fælles grænseflade (CI) Ja
Understøtter Apple AirPlay 2 Ja
Forbedret lydreturkanal (eARC) Ja
Bevægelsesinterpolationsteknologi Motion Pro
Common interface plus (CI+) version 1.4
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Tekst-tv-funktioner Ja
Antal RF-porte 2
Lydtilstande AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Billedbehandlingsteknologi LG AI Picture Pro
Undertekst funktion Ja
Programmingsperiode 8 dage
Stativ dybde 34 cm
Understøttelse af skærm opdateringshastigheder 144 Hz