Samsung The Frame GQ55LS03FAU 139,7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1003386717
EAN: 8806097069829
Samsung The Frame GQ55LS03FAU, 139,7 cm (55"), 3840 x 2160 pixel, QLED, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Produktfarve Sort
Pakkevægt 25,7 kg
Pakkebredde 1405 mm
Pakkedybde 185 mm
Pakkehøjde 846 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 220-240 V
Strømforbrug (typisk) 82 W
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 5.1 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 40 W
Bluetooth Ja
Antal USB 2.0-porte 2
Strømforbrug (maks.) 175 W
Skærm diagonal 139,7 cm (55")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi QLED
HD-type 4K Ultra HD
Vis antal farver 1 milliard farver
Synsvinkel, horisontal 89°
Synsvinkel, vertikal 89°
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 200 x 200 mm
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 82 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Bredde (med stativ) 1237,9 mm
Dybde (med stativ) 227,8 mm
Højde (med stativ) 743,4 mm
Vægt (med stativ) 17,3 kg
Bredde (uden stativ) 1237,9 mm
Dybde (uden stativ) 24,9 mm
Højde (uden stativ) 708,8 mm
Vægt (uden stativ) 16,9 kg
Skærm form Flad
AMD FreeSync Ja
Antal HDMI-porte 4
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version 5.3
Skærm diagonal (metrisk) 138 cm
HDMI-version 2.1
Energibesparende tilstand Ja
Digital akustisk og optisk udgang 1
LED-baggrundsbelysning Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret Tizen
LED-baggrundsbelysning type Dual LED
Bluetooth Low Energy (BLE) Ja
Understøttelse af IPv6 Ja
Stativ bredde 89,7 cm
Spiltilstand Ja
Webbrowser Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Quantum HDR
Fungerer med Amazon Alexa Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 175 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 100 Hz
AMD FreeSync-type FreeSync Premium
MultiView Ja
Lyddekodere Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
Smart TV Ja
Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) Anynet+
System for digitalt signalformat DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Fælles grænseflade (CI +) Ja
Tuner type Analog & digital
Introduktionsår 2025
Internet TV Ja
Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) Ja
Understøtter Apple AirPlay 2 Ja
Lydspejling Ja
Virker sammen med Samsung Bixby Ja
Bevægelsesinterpolationsteknologi Motion Xcelerator
Common interface plus (CI+) version 1.4
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Video-apps Samsung TV Plus
ConnectShare (USB) Ja
Understøttelse af SmartThings-apps Ja
Lydtilstande Adaptive Sound Pro
Billedbehandlingsteknologi Samsung Auto Motion Plus, Samsung Real Depth Enhancer
Undertekst funktion Ja
Stativ dybde 22,8 cm
Universal guide Ja
Beskrivelse af lydforvalg Ja
Object Tracking Sound+ (OTS+) Ja
Multirum Ja
Øko sensor Ja
Adaptivt billede Ja
ConnectShare (HDD) Ja
HDMI-hurtigafbryder Ja
Understøttelse af skærm opdateringshastigheder 100 Hz, 144 Hz