Samsung QN93D QE65QN93DATXXN TV 165,1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort, Titanium 2000 cd/m²
SKU: 1004254210
EAN: 8806095502861
Samsung QN93D QE65QN93DATXXN, 165,1 cm (65"), 3840 x 2160 pixel, Neo QLED, Smart TV, Wi-Fi, Sort, Titanium
Mere info
Produktbeskrivelse
Specifikationer
Produktfarve Sort, Titanium
Pakkevægt 35,4 kg
Pakkebredde 1622 mm
Pakkedybde 185 mm
Pakkehøjde 935 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforbrug (typisk) 90 W
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 4.2.2 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 70 W
Bluetooth Ja
Antal USB 2.0-porte 2
AC (strøm) indgang Ja
Strømforbrug (maks.) 285 W
Skærm diagonal 165,1 cm (65")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi Neo QLED
HD-type 4K Ultra HD
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 400 x 300 mm
Skærmvisning (OSD) Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 90 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Kabler inkluderet Vekselstrøm
Bredde (med stativ) 1446,3 mm
Dybde (med stativ) 270,6 mm
Højde (med stativ) 891,3 mm
Vægt (med stativ) 27,5 kg
Bredde (uden stativ) 1446,3 mm
Dybde (uden stativ) 26,9 mm
Højde (uden stativ) 828,7 mm
Vægt (uden stativ) 24,2 kg
Skærm form Flad
Dynamisk kontrastforhold marketing navn Quantum Matrix Technology
AMD FreeSync Ja
Støjreduktion Ja
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 4
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 0
Wi-Fi-standarder 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version 5.2
Automatisk slukning Ja
Skærm diagonal (metrisk) 163 cm
Skærmens lysstyrke 2000 cd/m²
Antal højttalere 8
Fjernbetjeningstype TM2360E
Desktop beslag Ja
Indbygget subwoofer Ja
Energibesparende tilstand Ja
Audio Return Channel (ARC) Ja
Digital akustisk og optisk udgang 1
LED-baggrundsbelysning Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret Tizen
Indgang til pc'en (D-Sub) Ingen
LED-baggrundsbelysning type Mini-LED
Fungerer med Google Assistant Ja
Antirefleksskærm Ja
Stativ bredde 39 cm
Farvenavn Titan Black
Spiltilstand Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 210 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 100 Hz
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Rammeløst design Ja
MultiView Ja
Lyddekodere Dolby Atmos
Stativ type Sekskantet stativ
Smart TV Ja
Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) Anynet+
Skærm spejling Ja
System for digitalt signalformat DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Fælles grænseflade (CI +) Ja
Tuner type Analog & digital
Introduktionsår 2024
Internet TV Ja
Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) Ja
USB-optagelse Ja
Stemmestyring Ja
Lydspejling Ja
Tryk visning Ja
4K Ultra HD-opskalering Ja
Forbedret lydreturkanal (eARC) Ja
Bevægelsesinterpolationsteknologi Motion Xcelerator
Common interface plus (CI+) version 1.4
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 2.0.3
Tekst-tv-funktioner Ja
ConnectShare (USB) Ja
Understøttelse af SmartThings-apps Ja
Farve på stativ Titanium
Antal RF-porte 2
Billedbehandlingsteknologi Neural Quantum Processor 4K Gen 2, Samsung Real Depth Enhancer Pro
Stativ dybde 27,1 cm
Tidsforskydning Ja
TV initierer spejling Ja
Universal guide Ja
Beskrivelse af lydforvalg Ja
Musikvæg Ja
Multirum Ja
Omgivende tilstand Ambient Mode+
Øko sensor Ja
Adaptivt billede Ja
ConnectShare (HDD) Ja
Understøttelse af skærm opdateringshastigheder 144 Hz