Philips 40PFS6050/12 TV 101,6 cm (40") Fuld HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1004184452
EAN: 8718863051559
Philips 40PFS6050/12, 101,6 cm (40"), 1920 x 1080 pixel, LED, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Mere info
Produktbeskrivelse
Small. Smart. Utterly versatile.
Small, smart, easy
Connect seamlessly to smart home networks
Titan OS. Find it easily.
Forward thinking design
The size that fits your needs
Add clarity to each word with Vocal Boost
European values in design
Good value. Great performance
Small, smart and versatile
Get a better view with HD
Vivid viewing, crisper sound
Colour and contrast with HDR10 and HLG
Dolby Audio for crisp, clear sound
Specifikationer
Produktfarve Sort
Pakkevægt 6,73 kg
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Udgangseffekt (RMS) 12 W
Antal USB 2.0-porte 2
Skærm diagonal 101,6 cm (40")
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
Skærmteknologi LED
HD-type Fuld HD
HDCP Ja
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 200 x 200 mm
Energieffektivitetsklasse (SDR) E
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 33 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Kabler inkluderet Vekselstrøm
Bredde (med stativ) 893 mm
Dybde (med stativ) 202 mm
Højde (med stativ) 535 mm
Vægt (med stativ) 4,94 kg
Bredde (uden stativ) 893 mm
Højde (uden stativ) 516 mm
Vægt (uden stativ) 4,85 kg
Skærm form Flad
Understøttede videoformater AV1, AVI, MKV, MPEG4, MPEG1, MPEG2, VP9, AVC, HEVC, H.264
Understøttede billedformater BMP, GIF, PNG, JPEG, HEIF
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 3
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 4 (802.11n)
Automatisk slukning Ja
Skærm diagonal (metrisk) 101 cm
Antal højttalere 2
ECO-tilstand Ja
Desktop beslag Ja
HDCP-version 2.3
Understøttede lydformater AAC, FLAC, MP3, WAV
Audio Return Channel (ARC) Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret Titan OS
Sensor for omgivende lys Ja
Fungerer med Google Assistant Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Fungerer med Amazon Alexa Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 46 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 60 Hz