ASUS ROG Swift OLED PG34WCDN computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel Wide Quad HD QD-OLED Sort
SKU: 1003902788
EAN: 4711636289535
ASUS ROG Swift OLED PG34WCDN, 86,4 cm (34"), 3440 x 1440 pixel, Wide Quad HD, QD-OLED, 0,03 ms, Sort
Mere info
Produktbeskrivelse
Sharp Vision. Swift Victory.
ROG Swift OLED PG34WCDN
The ROG Swift OLED PG34WCDN is the world's first RGB OLED gaming monitor*. It boasts a 34-inch 1800R-curved QD-OLED display that redefines speed with an astonishing 360Hz refresh rate and ultra-responsive 0.03ms gray-to-gray (GTG) response time. A host of other innovative features include ROG RGB Stripe Pixel technology for crisp, clear text, BlackShield™ film for enhanced durability and deeper black hues, and ASUS OLED Care Pro to prevent panel burn-in. With future-proof connectivity such as DisplayPort™ 2.1 UHBR20 and USB-C® with 90-watt Power Delivery, the PG34WCDN delivers unparalleled gaming and content-creation experiences.
Specifikationer
Produktfarve Sort
Pakkevægt 13,7 kg
Pakkebredde 980 mm
Pakkedybde 500 mm
Pakkehøjde 200 mm
Farve Sort
Pakketype Kasse
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforbrug (typisk) 85 W
Udgange til hovedtelefoner 1
Kan monteres på væggen Ja
Bæredygtighedscertifikater Forest Stewardship Council (FSC) Mix
Højdejustering Ja
Hældningsvinkelområde -3 - 20°
Skærm diagonal 86,4 cm (34")
Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
Naturligt aspektforhold 21:9
Skærmteknologi QD-OLED
Berøringsskærm Ingen
HD-type Wide Quad HD
Paneltype OLED
Kontrastforhold (typisk) 1300:1
Vis antal farver 1.073 milliarder farver
Responstid 0,03 ms
Kontrastforhold (dynamisk) 1500000:1
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Pixel pitch 0,231 x 0,231 mm
Synlig størrelse, horisontal 80 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,7 cm
Indbyggede højttaler(e) Ingen
Indbygget kamera Ingen
Lydudgang Ja
VESA montering Ja
Slot til kabellås Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Kabellåseslids type Kensington
Drejelig Ja
Hældningsindstilling Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 28 kWh
Strømforbrug (strømbesparelse) 0,5 W
Energieffektivitetsskala A til G
Bredde (med stativ) 812,8 mm
Dybde (med stativ) 276,1 mm
Højde (med stativ) 562,7 mm
Vægt (med stativ) 8,3 kg
Bredde (uden stativ) 812,8 mm
Dybde (uden stativ) 107,9 mm
Højde (uden stativ) 373,3 mm
Vægt (uden stativ) 5,6 kg
Skærm form Kurvet
Maksimal opdateringshastighed 360 Hz
Digital horisontal frekvens 27 - 625 kHz
Digital vertikal frekvens 24 - 360 Hz
NVIDIA G-SYNC Ja
AMD FreeSync Ja
Markedspositionering Spil
Indbygget USB-hub Ja
HDMI Ja
Udgang til hovedtelefoner Ja
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
DisplayPort-version 2.1
Antal HDMI-porte 2
Antal DisplayPorts 1
Skærm diagonal (metrisk) 87 cm
HDMI-version 2.1
Antal USB type-A downstream-porte 3
Drejevinkel område -30 - 30°
Flimmerfri teknologi Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
LED-baggrundsbelysning Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) F
USB strømforsyning Ja
Antirefleksskærm Ja
sRGB-dækning (typisk) 135%
Spiltilstand Ja
USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR True Black 500, High Dynamic Range 10 (HDR10)
USB strømforsyning op til 90 W
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 30 kWh
Antal USB type-C downstream-porte 1
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Brandspecifikke teknologier ASUS OLED Care
Farveskala DCI-P3 99%