CyberPower PDU20BHVIEC8R strømforsyningsenhed (PDU) 8 AC stikkontakt(er) 1U Sort
SKU: 1001129533
EAN: 4712364144745
CyberPower PDU20BHVIEC8R, Basis, 1U, Enfaset, Horisontal/vertikal, Stål, Sort
Mere info
Produktbeskrivelse
The CyberPower 8-outlet (8 Rear) rack mount basic power distribution unit (PDU20BHVIEC8R) provides 208V/230V 20A output. It distributes power to 8 IEC-320 C13 receptacles from a single IEC-320 C20 plug, with unfiltered electrical pass-through. Designed for datacenters and other electrically demanding applications, this unit has a rugged, industrial-grade metal housing and a 10-foot AC power cord. It can be mounted either horizontally or vertically, includes a cord retention tray and is ETL/RoHS certified. A lifetime warranty ensures that this PDU is free of defects in design, assembly, material or workmanship.
- 8 IEC-320 C13 output receptacles
- Single IEC-320 C20 plug
- 20-amp electrical capacity with circuit breaker
- 208/230V - 50/60Hz
- 1U rack mount
- 10-ft. power cord
Specifikationer
Type Enfaset
Produktfarve Sort
Pakkevægt 14,9 kg
Bredde 445 mm
Højde 44,5 mm
Vægt 2 kg
Dybde 38,1 mm
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 0 - 95%
Opbevaringstemperatur (T-T) -15 - 45 °C
Pakkebredde 530 mm
Pakkedybde 330 mm
Pakkehøjde 233 mm
Certificering UL60950, UL62368
Driftstemperatur (T-T) 0 - 35 °C
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 / 60 Hz
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 0 - 95%
Strømstik C20 forbinder
Strøm (maks.) 16 A
Montering Horisontal/vertikal
Kabellængde 3,05 m
Husmateriale Stål
Driftshøjde 0 - 3000 m
Ikke-drift højde 0 - 15000 m
Rackkapacitet 1U
Strømbeskyttelsesfunktioner Overbelastning
Vægt (efter britisk standard) 0,907 kg (2 Pund)
Beskyttelse ved overspænding Ja
AC stikkontakt typer C13 forbinder, C19 forbinder
AC udgange, antal 8 AC stikkontakt(er)
Nominel udgangsspænding 200 - 240 V
Nominel indgangsspænding 200 - 240 V
Overholdelse af bæredygtighed Ja
Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) 444,5 x 38,1 x 44,5 mm (17.5 x 1.5 x 1.75")