LG NanoCell AI 75NANO81A6A 190,5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1003297836
EAN: 8806096360316
LG NanoCell AI 75NANO81A6A, 190,5 cm (75"), 3840 x 2160 pixel, NanoCell, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Produktfarve Sort
Pakkevægt 44,5 kg
Pakkebredde 1820 mm
Pakkedybde 228 mm
Pakkehøjde 1205 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100-240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 2.0 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 20 W
Bluetooth Ja
Antal USB 2.0-porte 2
Udgange til hovedtelefoner 0
Skærm diagonal 190,5 cm (75")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi NanoCell
HD-type 4K Ultra HD
Processorkerner 4
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 400 x 400 mm
Skærmvisning (OSD) Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 127 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Kabler inkluderet Vekselstrøm
Bredde (med stativ) 1678 mm
Dybde (med stativ) 378 mm
Højde (med stativ) 1045 mm
Vægt (med stativ) 34,6 kg
Bredde (uden stativ) 1678 mm
Dybde (uden stativ) 59,9 mm
Højde (uden stativ) 964 mm
Vægt (uden stativ) 31,4 kg
Skærm form Flad
Antal OSD sprog 38
Understøttede videoformater AV1, HEVC/H.265, VP9
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 3
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 0
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version 5.1
Skærm diagonal (metrisk) 189 cm
Antal højttalere 2
Bluetooth-profiler A2DP
HDMI-version 2.1
Desktop beslag Ja
Indbygget subwoofer Ingen
Billede-i-billede Ingen
Energibesparende tilstand Ja
Audio Return Channel (ARC) Ja
Digital akustisk og optisk udgang 1
Garantiperiode 2 År
DLNA-certificeret (Digital Living Network Alliance) Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret WebOS
Indgang til pc'en (D-Sub) Ingen
LED-baggrundsbelysning type Direct-LED
Fungerer med Google Assistant Ja
Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening Ja
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte 0
Stativ bredde 89,5 cm
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte 0
Spiltilstand Ja
Webbrowser Ja
Fungerer med Amazon Alexa Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 190 kWh
Version af operativsystem 25
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte 0
Oprindelig opdateringshastighed 60 Hz