Neomounts WL40-550BL16 tv-beslag 165,1 cm (65") Sort
SKU: 1000334115
EAN: 8717371448745
Neomounts WL40-550BL16, 200 x 100 mm, 600 x 400 mm, -2 - 12°, -45 - 45°, Stål, Sort
Mere info
Produktbeskrivelse
The Neomounts WL40-550BL16 LEVEL is a full motion wall mount for flat screens up to 65" with a maximum weight capacity of 40 kg. The versatile tilt (14°) and swivel (+45°/-45°) technology allows you to create the optimum viewing angle. The mount can be levelled for the perfect installation.
The LEVEL-550 wall mount has a depth of 5,3-49 cm and is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x100 to 600x400 mm.
Specifikationer
Harmoniseret systemkode (HS) 7326909890
Type Fuld bevægelse
Antal pr. pakke 1 stk
Produktfarve Sort
Pakkevægt 6,6 kg
Bredde 660 mm
Højde 436 mm
Vægt 5 kg
Dybde 53 mm
Pakkebredde 684 mm
Pakkedybde 323 mm
Pakkehøjde 56 mm
Oprindelsesland Kina
Maksimal skærmstørrelse kompatibilitet 165,1 cm (65")
Hovedkassens bredde (udvendigt) 704 mm
Hovedkassens længde (udvendigt) 185 mm
Hovedkassen højde (udvendigt) 343 mm
Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) 20,4 kg
Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) 3 stk
Minimal skærmstørrelse kompatibilitet 101,6 cm (40")
Maksimal vægtkapacitet 40 kg
Monteringstype Væg
Montering interface kompatibilitet (min.) 200 x 100 mm
Montering interface kompatibilitet (maks.) 600 x 400 mm