Samsung The Frame QE50LS03DAU 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1004254177
EAN: 8806095493275
Samsung The Frame QE50LS03DAU, 127 cm (50"), 3840 x 2160 pixel, QLED, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Produktfarve Sort
Pakkevægt 20,9 kg
Pakkebredde 1251 mm
Pakkedybde 174 mm
Pakkehøjde 775 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforbrug (typisk) 70 W
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 2.0.2 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 40 W
Bluetooth Ja
Skærm diagonal 127 cm (50")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi QLED
HD-type 4K Ultra HD
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 200 x 200 mm
Skærmvisning (OSD) Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 70 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Bredde (med stativ) 1124,1 mm
Dybde (med stativ) 227,8 mm
Højde (med stativ) 679,2 mm
Vægt (med stativ) 12,2 kg
Bredde (uden stativ) 1124,1 mm
Dybde (uden stativ) 24,9 mm
Højde (uden stativ) 644,9 mm
Vægt (uden stativ) 11,8 kg
Skærm form Flad
AMD FreeSync Ja
Antal OSD sprog 27
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 4
Wi-Fi-standarder 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version 5.2
Automatisk slukning Ja
Skærm diagonal (metrisk) 125 cm
Antal højttalere 2
ECO-tilstand Ja
Fjernbetjeningstype TM2361E
Digital akustisk og optisk udgang 1
LED-baggrundsbelysning Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret Tizen
LED-baggrundsbelysning type Dual LED
Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening Ja
Stativ bredde 75,7 cm
Webbrowser Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Fungerer med Amazon Alexa Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 124 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 100 Hz
AMD FreeSync-type FreeSync Premium
MultiView Ja
Lyddekodere Dolby Atmos
Kvantepunktsfarveteknologi Ja
Stativ type Stativ på ben
Smart TV Ja
Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) Anynet+
System for digitalt signalformat DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Fælles grænseflade (CI +) Ja
Tuner type Analog & digital
Introduktionsår 2024
Internet TV Ja
Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) Ja
Fælles grænseflade (CI) Ja
Understøtter Apple AirPlay 2 Ja
Lydspejling Ja
Tryk visning Ja
Billede Ja
Forbedret lydreturkanal (eARC) Ja
Bevægelsesinterpolationsteknologi Motion Xcelerator
RS-232C-porte 1
Common interface plus (CI+) version 1.4
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 2.0.3
Understøttelse af SmartThings-apps Ja
Farve på stativ Sort
Antal RF-porte 2
Stativ dybde 22,8 cm
TV initierer spejling Ja
Adaptiv lyd Ja
Øko sensor Ja
Understøttelse af skærm opdateringshastigheder 120 Hz