Samsung The Frame QE75LS03DAUXXN TV 190,5 cm (75") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
SKU: 1004254214
EAN: 8806095503073
Samsung The Frame QE75LS03DAUXXN, 190,5 cm (75"), 3840 x 2160 pixel, QLED, Smart TV, Wi-Fi, Sort
Produktfarve Sort
Pakkevægt 50,7 kg
Pakkebredde 1839 mm
Pakkedybde 207 mm
Pakkehøjde 1113 mm
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforbrug (typisk) 129 W
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Ethernet LAN Ja
Lyd-output kanaler 2.0.2 kanaler
Udgangseffekt (RMS) 40 W
Bluetooth Ja
Strømforbrug (maks.) 290 W
Skærm diagonal 190,5 cm (75")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi QLED
HD-type 4K Ultra HD
Wi-Fi Ja
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 400 x 400 mm
Skærmvisning (OSD) Ja
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 129 kWh
Energieffektivitetsskala A til G
Bredde (med stativ) 1682,3 mm
Dybde (med stativ) 315,8 mm
Højde (med stativ) 998,5 mm
Vægt (med stativ) 35,9 kg
Bredde (uden stativ) 1682,3 mm
Dybde (uden stativ) 26,9 mm
Højde (uden stativ) 960,4 mm
Vægt (uden stativ) 35,3 kg
Skærm form Flad
AMD FreeSync Ja
Antal OSD sprog 27
Fjernbetjening inkluderet Ja
Antal HDMI-porte 4
Wi-Fi-standarder 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version 5.2
Automatisk slukning Ja
Skærm diagonal (metrisk) 189 cm
Antal højttalere 2
ECO-tilstand Ja
Fjernbetjeningstype TM2361E
Digital akustisk og optisk udgang 1
LED-baggrundsbelysning Ja
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Operativsystem installeret Tizen
LED-baggrundsbelysning type Dual LED
Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening Ja
Stativ bredde 104,2 cm
Webbrowser Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Fungerer med Amazon Alexa Ja
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 164 kWh
Oprindelig opdateringshastighed 100 Hz
AMD FreeSync-type FreeSync Premium
MultiView Ja
Lyddekodere Dolby Atmos
Kvantepunktsfarveteknologi Ja
Stativ type Stativ på ben
Smart TV Ja
Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) Anynet+
System for digitalt signalformat DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Fælles grænseflade (CI +) Ja
Tuner type Analog & digital
Introduktionsår 2024
Internet TV Ja
Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) Ja
Fælles grænseflade (CI) Ja
Understøtter Apple AirPlay 2 Ja
Lydspejling Ja
Tryk visning Ja
Billede Ja
Forbedret lydreturkanal (eARC) Ja
Bevægelsesinterpolationsteknologi Motion Xcelerator
RS-232C-porte 1
Common interface plus (CI+) version 1.4
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 2.0.3
Understøttelse af SmartThings-apps Ja
Farve på stativ Sort
Antal RF-porte 2
Stativ dybde 31,6 cm
TV initierer spejling Ja
Adaptiv lyd Ja
Øko sensor Ja
Understøttelse af skærm opdateringshastigheder 120 Hz