StarTech.com MST14DP122DP videokabel adapter 0,3 m DisplayPort 2 x DVI Grå
SKU: 1001015617
EAN: 0065030884044
StarTech.com MST14DP122DP, 0,3 m, DisplayPort, 2 x DVI, Hanstik, Hunstik, Lige
Mere info
Produktbeskrivelse
4K at 60Hz and HDR
Host Connection
Maximum Resolution Output 1
Maximum Resolution Output 2
Example Host Processor/Graphics
DisplayPort 1.4 with DSC
5K 60Hz
5K 60Hz
*Intel 11th Gen with DSC
Intel 12th Gen Processors & Later
Dedicated AMD & Nvidia GPU's that support DSC
DisplayPort 1.4
4K 60Hz
4K 60Hz
Intel 10 th Gen (Ice Lake Only)
Intel 11th Gen Processors & Later
Dedicated AMD and Nvidia GPU's that support DP 1.4
DisplayPort 1.2
4K 30Hz
4K 30Hz
Intel 8 th - 10th Gen Processors & Later
Multitasking Made Easy
Configure the dual-DP displays in extended or mirrored mode. Create a high-performance workstation by adding two independent 4K 60Hz displays. This empowers increased multi-tasking across your organization, resulting in increased productivity.
Hassle-Free Setup
This MST Hub works with DisplayPort enabled Windows devices featuring 11th generation (and later) processors, or dedicated graphics cards that have a DisplayPort 1.4 output. Plug-and-play installation, with no drivers or software required. The 12in (30cm) built-on cable provides options for flexible installation configurations, reducing the amount of strain on ports and connectors. Additionally, this dual-monitor splitter is USB Powered and comes with the USB Micro-B power cable.
This product is backed for 3 years, including free lifetime 24/5 multilingual technical assistance.
The StarTech.com Advantage
Specifikationer
Produktfarve Grå
Pakkevægt 110 g
Bredde 105 mm
Højde 14 mm
Vægt 53 g
Dybde 43 mm
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 5 - 90%
Opbevaringstemperatur (T-T) -40 - 70 °C
Pakkebredde 142 mm
Pakkedybde 170 mm
Pakkehøjde 30 mm
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Strømkilde USB
Hovedkassens bredde (udvendigt) 473 mm
Hovedkassens længde (udvendigt) 331 mm
Hovedkassen højde (udvendigt) 440 mm
Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) 70 stk
HDCP Ja
Kabellængde 0,3 m
Maksimal opløsning 4096 x 2160 pixel
Stik 1 DisplayPort
Stik 2 2 x DVI
Stik 1 køn Hanstik
Stik 2 køn Hunstik
Stik 1 formfaktor Lige
Stik 2 formfaktor Lige
DisplayPort-version 1.4
Chipsæt Synaptic VMM5220
Overholdelse af bæredygtighed Ja
Emballageindhold Micro-USB Power Cable
HDCP-version 2.2
Opdateringshastighed ved maksimal opløsning 60 Hz